سوالات متداول از رهنماکالج

faq
دوره‌ها به صورت حضوری است یا آنلاین؟

دوره‌ها به صورت ترکیبی از حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند. به این صورت که در طول بوت‌کمپ‌ها، مهارت‌جوها باید محتوای آموزشی تعیین شده را در سامانه آموزشی رهنماکالج مشاهده کنند و تمرین‌های مشخص شده را به صورت فردی یا تیمی انجام دهند. سپس برای رفع اشکال و انجام تمرینات عملی، کار تیمی، شرکت در کارگاه‌های آموزشی تکمیلی و جلسات منتورینگ، یادگیری مطالب بیشتر و شرکت در جلسات انتقال تجربه در روز مشخصی در هفته به صورت حضوری در رهنماکالج حضور پیدا کنند.

طول مدت بوت‌کمپ‌ها چقدر است؟

بوت‌کمپ‌ها با توجه به موضوع و طراحی دوره به طور میانگین بین ۴ تا ۱۰ هفته برگزار خواهند شد.

ظرفیت بوت‌کمپ‌ها چقدر است؟

برای حفظ کیفیت آموزشی هر بوت‌کمپ با ظرفیت محدود و نهایتا 2 بار در سال برگزار می‌شود.

نحوه ثبت‌نام چگونه است؟

ثبت‌نام برای هر دوره متفاوت است اما به طور کلی مهارت‌جو باید تمام موارد خواسته شده در صفحه ثبت‌نام را تا تاریخ مشخص شده، مواردی همچون:‌ انگیزه‌نامه، انجام پروژه و پاسخ به سوالات بارگذاری کند. پس از بررسی موارد ارسال شده در صورت داشتن شرایط لازم با مهارت‌جو تماس گرفته خواهد شد و به مصاحبه دعوت می‌شود. در این مرحله یک گپ‌و‌گفت با هم خواهیم داشت، تا مطمئن شویم این دوره مناسب شماست. سپس در صورت داشتن شرایط مورد نیاز برای شرکت به دوره دعوت می‌شوید.

دوره‌ها در چه سطحی برگزار می‌شوند؟ آیا پیش‌نیازی نیاز است؟

باتوجه مخاطب‌های بوت‌کمپ‌های مختلف رهنماکالج سطح برگزاری آن‌ها یکسان نیست و برای اطلاعات تکمیلی و پیش‌نیاز‌های آن به صفحه توضیحات هر دوره مراجعه کنید.

امکان پرداخت هزینه دوره به صورت اقساط وجود دارد؟

بله، امکان پرداخت به صورت اقساط ممکن است. پس از اینکه فرآیند پذیرش را با موفقیت پشت سر گذاشتید این موضوع را با ما درمیان بگذارید تا اطلاعات تکمیلی و نحوه اقساط را برای شما شرح دهیم.

آیا برای شرکت در دوره حتما باید در تهران باشیم؟

برای شرکت در دوره الزامی به سکونت در تهران نیست اما در نظر داشته باشید برای شرکت در بوت‌کمپ‌ها باید بتوانید در روز مشخصی در هفته به صورت حضوری در رهنماکالج، حضور داشته باشید.

آیا بوت‌کمپ‌های رهنماکالج محدودیت سنی دارد؟

هیچ محدودیت سنی‌ برای شرکت در این دوره‌ها وجود ندارد، در هر سنی که هستید اگر شرایط مورد نیاز برای شرکت در دوره را داشته باشید می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید.

آیا در پایان دوره گواهینامه داده می‌شود؟

تمرکز ما در رهنماکالج روی یادگیری عملی و عمیقِ مهارت‌هاست. البته در صورت به پایان رساندن موفق دوره، انجام و ارائه پروژه‌ و سپس تایید آن، گواهینامه پایان دوره برایتان صادر خواهد شد.

تا چه زمانی به محتوای دوره‌های بوت‌کمپ دسترسی دارم؟

رهنماکالج متعهد است تا ۶ ماه پس از پایان دوره به محتوای ضبط شده در سامانه آموزشی رهنماکالج دسترسی داشته باشید. هرچند فارغ‌التحصیلان بوت‌کمپ‌های رهنماکالج پس از پایان دوره وارد باشگاه رهنماکالج می‌شوند و تمام تلاش ما ایجاد دسترسی بلندمدت برای اعضای باشگاه رهنماکالج به محتوای سامانه آموزشی است.

باشگاه رهنماکالج چیست و چطور می‎توان عضو باشگاه شد؟

باشگاه رهنماکالج جامعه‌ای از فارغ‌التحصیلان رهنماکالج است. افرادی که بوت‌کمپ‌ها را با موفقیت بگذرانند و مورد تایید رهنماکالج قرار بگیرند، بعد از اتمام موفقیت‌آمیز دوره، وارد باشگاه رهنماکالج می‌شوند. آن‎جا مسیر یادگیری را در کنار افراد حرفه‌ای این حوزه ادامه می‌دهیم، کارگاه‌ها و دورهمی‌های آموزشی برگزار می‎کنیم، برای ادامه مسیر شغلی و استخدام به هم کمک می‌کنیم.

وضعیت افرادی که قبلا دوره آنلاین رو خریداری کردن و الان می‌خواهند در دوره‌‌های بوت‌کمپ جدید شرکت کنند چیست؟

پشتیبانی از دوره‌های آنلاینی که تا قبل از ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ خریداره شده طبق روال قبلی تا پایان مدت دسترسی ادامه‌ خواهد داشت. در صورت تمایل به شرکت در بوت‌کمپ‌ها و پذیرفته شدن در فرآیند ارزیابی آن، باتوجه به اینکه بخشی از هزینه را قبلا پرداخت کرده‌اید، مبلغی از شهریه دوره برای شما کسر خواهد شد.

آیا امکان دریافت تخفیف فردی و گروهی وجود دارد؟

خیر، باتوجه به اینکه رهنماکالج یک کسب‌وکار اجتماعی است، شهریه‌های دریافتی از مهارت‌جویان به طور کامل صرف برگزاری دوره می‌شود، بنابراین امکان تخفیف وجود ندارد.

نقش شرکت‌های حامی معرفی شده در صفحات هر بوت‌کمپ چیست؟

این شرکت‌ها با حمایت‌های مادی و معنوی خود همراه رهنماکالج هستند تا بوت‌کمپ‌ها با هزینه‌ی کمتر و کیفیت بالاتری برگزار شوند.

آیا امکان خرید دوره‌ها به صورت آنلاین وجود دارد؟

باتوجه به تغییراتی که در فرآیند آموزشی رهنماکالج شکل گرفته است، حضور در بوت‌کمپ‌ها تنها با طی کردن موفق فرآیند ارزیابی امکان پذیر است. تنها دوره‌‌های عمومی رهنماکالج همچنان در دسترس هستند. امکان تهیه دوره گویانویسی و گیرانویسی به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین دوره‌ ورود به بازار کار همیشه به صورت رایگان قابل مشاهده است.

چطور می‌توان حامی بوت‌کمپ‌های رهنماکالج بود؟

از اعتماد شما ممنونیم. در صورت تمایل به حمایت از بوت‌کمپ‌های ما می‌توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۷۷۲۵ ا ارسال ایمیل به آدرس support@rahnemacollege.com با ما در تماس باشید.